Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
11,99
na leto

Kapljično namakanje je eno od najučinkovitejših načinov za zalivanje rastlin. Sistem je izjemno preprost in varčen za uporabo. Uporablja se za namakanje na vrtovih, v rastlinjakih, nasadih, živih mejah, na gredah, drevesih in grmovnicah.

Prikaži več

Največje prednosti

Namakanje vrta in drugih površin s pomočjo kapljalnih cevi je učinkovito zaradi svojega načina delovanja – omogoča enakomerno zalivanje tal, in to brez kakršnega koli odtekanja odvečne vode. To ne povzroča zbitosti tal, sistem je zato tudi ekonomičen – zaradi točnega doziranja na mestih, kjer je voda najbolj potrebna.

Tla s kapljičnim namakanjem niso razmočena, saj ne prihaja do prekomernega zbiranja vode iz močnejšega vira. Ker je dotok vode manjši, to ne povzroča zablatenja in uničevanja strukture tal. Previsoka vlaga v tleh bi lahko vplivala na nastanek bolezni ter okužb rastlin.

Delovanje

Vrtno namakanje s kapljalnimi cevmi lahko izvedete z razvodom kapljične cevi do rastlin, prav tako z razvodom do posameznih kapljačev do rastlin.

Močnejša dovodna cev se najprej pritrdi na nosilno konstrukcijo ali pa vkoplje oziroma položi v tla. Na cev je treba priključiti kapljične cevi, in sicer s pomočjo navrtnih objemalk. Vsaka od kapljičnih cevi lahko vključuje še dodaten kroglični ventil za reguliranje pretoka ali za morebitno zapiranje.

Kapljalne cevi imajo med kapljači različne razmake in različne kapacitete pretoka. Treba je izračunati, koliko zavojev je potrebnih pri večjih rastlinah oziroma koliko časa je treba imeti odprto posamezno vejo za namakanje.

Vrste kapljičnega namakalnega sistema

Glede na mesto vgradnje poznamo:

  • nadzemni in podzemni kapljični namakalni sistem.

Glede na namembnost namakanja pa poznamo:

  • kapljični namakalni sistem za kmetijstvo,
  • kapljični namakalni sistem za vzgojo okrasnih rastlin v vrtnarijah na prostem ali v rastlinjaku,
  • kapljični namakalni sistem za parke in vrtove.

Pogosta raba

Vrtne namakalne kapljalne cevi se najpogosteje uporabljajo tam, kjer:

  • je treba z vodo varčevati,
  • rastline ne prenašajo neposrednega močenja po listih ali po celi rastlini,
  • je treba namakanje izvajati natančneje – zaradi premajhnih zalivalnih površin ali zaradi specifičnosti rastlin,
  • je prisotno vetrovno podnebje,
  • je teren težje dostopen.

Sestavni deli

Če želite na vrt ali drugo površino postaviti profesionalni kapljični namakalni sistem, mora ta vsebovati:

  • krmilno uro,
  • elektromagnetni ventil,
  • senzor dežja,
  • filtre na črpalni postaji,
  • fini filter,
  • reducir tlaka,
  • črpalko,
  • kakovostne kapljične oziroma kapljalne cevi.

Različne vrste cevi

Za kapljično namakanje se uporabljajo cevi, ki so lahko narejene iz različnih vrst materialov.

Alkaten cevi različnih premerov se uporabljajo za povezovanje kapljičnega namakalnega sistema med virom vode, kapljičnimi cevmi in ventilom.

Ploščati kapljični trakovi se uporabljajo za namakanje v kmetijstvu ter na zelenjavnih vrtovih. So cenejša izbira ter so naviti v kolute. Obstojnost je dolga, a je treba z njimi ravnati previdno. Ne smejo se preveč zaviti in preprečiti pretoka po cevi.

Avtokompenzacijske kapljične cevi se uporabljajo v vrtnarstvu – za namakanje grmovnic, okrasnih gred, zelenih streh. Za takšno uporabo so dobrodošla izbira tudi navadne okrogle kapljične cevi, ki so praviloma črne ali rjave barve. Takšne cevi je treba pritrditi s pritrdilnimi klini ob zemljo. Če je namakanje podzemno, je treba cevi obleči še s poliestrsko tkanino. S tem učinkovito preprečujemo mašenje kapljačev.

Določi parametre
Kärcher cev PrimoFlex 13mm (1/2"), 20m (2.645-138.0) Gardena ploščata cev Roll-Fix Classic s kaseto C20, 20 m (757-20)
Kärcher cev PrimoFlex 13mm (1/2"), 20m (2.645-138.0)

Cev PrimoFlex 1/2", 20m je zjemno robustna cev, fleksibilna in odporna na prelome. Kakovostna vrtna cev je narejena iz zdravju neškodljivih materialov brez ftalatov. Prenese tlak do 24 barov. Visoka temperaturna odpornost od –20 do +65 °C.

na voljo predvidoma: TAKOJ

Partner: Mimovrste
Gardena ploščata cev Roll-Fix Classic s kaseto C20, 20 m (757-20) Gardena ploščata cev Roll-Fix Classic s kaseto C20, 20 m (757-20)
Gardena ploščata cev Roll-Fix Classic s kaseto C20, 20 m (757-20)

Classic roll-fix ploščata cev v kaseti Gardena 757 je lahka in kompaktna. Cev je dolga 20 metrov.

na voljo predvidoma: 31.3.

Partner: Mimovrste
Fieldmann FZH 9130 cev 1/2, 30m Gardena ploščata cev Roll-Fix Classic s kaseto C20, 20 m (757-20)
Fieldmann FZH 9130 cev 1/2, 30m

Cev 1/2 30 m z obratovalnim tlakom 10 barov. Dolžina 30 m.

na voljo predvidoma: 31.3.

Partner: Mimovrste
Extol Premium Komplet cevi Extol Premium (8876491) 4 kosi, za 3/4" cevi, PP, ABS Extol Premium Komplet cevi Extol Premium (8876491) 4 kosi, za 3/4" cevi, PP, ABS
Extol Premium Komplet cevi Extol Premium (8876491) 4 kosi, za 3/4" cevi, PP, ABS

Set cevi Extol Premium (8876491), 4 kosi, za 3/4" cevi, PP, ABS Glavni tehnični parametri: Tehnični parametri : Za 3/4" cev Dodatni parameter: nastavitev pršenja od fine meglice do polnega curka Material: PP, ABS

na voljo predvidoma: 8.4. - 10.4.

Bradas Kapljična cev za namakanje vrta 7,5m 1/2" AQUA-DROP BR-WAD1/2075 Extol Premium Komplet cevi Extol Premium (8876491) 4 kosi, za 3/4" cevi, PP, ABS
Bradas Kapljična cev za namakanje vrta 7,5m 1/2" AQUA-DROP BR-WAD1/2075

Kapljična cev za namakanje vrta 7,5m 1/2". Zmogljivost je na 1 meter: 0,76–1,26 l/min pri tlaku 0,7 bar. Cev je izdelana iz 100% visoko kakovostne gume. Prihrani lahko do 70% vode , proti običajnemu namakanju in omogoča rastlinam idealno rast.

na voljo predvidoma: 4.4. - 8.4.

Partner: KAXL
Proline vrtna cev, 13 mm x 30 m Extol Premium Komplet cevi Extol Premium (8876491) 4 kosi, za 3/4" cevi, PP, ABS
Proline vrtna cev, 13 mm x 30 m

Priročna 4-plastna vrtna cev z dolžino 30 m, izdelana iz PVC materiala.

na voljo predvidoma: TAKOJ

Partner: Mimovrste
Alum online Vodna meglica - sistem za hlajenje 10m Vixson Sistem za hlajenje z vodno meglico, Razpršilnik za meglico, Odprava prahu in žuželk | MISTIKO
Alum online Vodna meglica - sistem za hlajenje 10m

Uživajte v vročih poletnih dneh in hkrati rešite problem namakanja. Komplet 10 šob na eni cevi ustvarja vodno meglico. Po priključitvi na pipo in izpustitvi vode šoba sprosti prijetno fino vodno meglico, ki vas hladi v vročih dneh.

na voljo predvidoma: 4.4. - 8.4.

Partner: Alum
Proline vrtna cev, 19 mm (3/4"), 20 m Vixson Sistem za hlajenje z vodno meglico, Razpršilnik za meglico, Odprava prahu in žuželk | MISTIKO
Proline vrtna cev, 19 mm (3/4"), 20 m

Proline 4-slojna PVC vrtna cev. Oblikuje jo delovni tlak 8 barov in maksimalni tlak 24 barov.

na voljo predvidoma: TAKOJ

Partner: Mimovrste
Novo
Vixson Sistem za hlajenje z vodno meglico, Razpršilnik za meglico, Odprava prahu in žuželk | MISTIKO Vixson Sistem za hlajenje z vodno meglico, Razpršilnik za meglico, Odprava prahu in žuželk | MISTIKO
Vixson Sistem za hlajenje z vodno meglico, Razpršilnik za meglico, Odprava prahu in žuželk | MISTIKO

V vročih dneh se lahko osvežilno ohladite z učinkovitim sistemom meglenja. Odličen je za zunanje prostore, saj zmanjšuje prah in odganja žuželke. Uživajte v enostavni namestitvi in stroškovno učinkovitem hlajenju za vrtove, terase in drugo. Idealno za domače vrtove, kavarne, hotele in drugje.

na voljo predvidoma: 2.4. - 3.4.

Partner: Mormark
Alum online Brizgalka vode Water-Jet Bradas Razpršilna cev ravna SPRITZ 1/2" 15m + spojke
Alum online Brizgalka vode Water-Jet

Znebite se umazanije na zunanjih površinah z brizgalko vode!

na voljo predvidoma: 4.4. - 8.4.

Partner: Alum
Bradas Razpršilna cev ravna SPRITZ 1/2" 15m + spojke Bradas Razpršilna cev ravna SPRITZ 1/2" 15m + spojke
Bradas Razpršilna cev ravna SPRITZ 1/2" 15m + spojke

Trikanalna ploščata cev z mikro perforacijami, premer 1/2". Opremljena z visokokakovostnimi spojkami ABS, primernimi za vse namakalne sisteme.

na voljo predvidoma: 2.4. - 3.4.

Partner: Hardat
GARDEN LINE Kapljalna cev, poceni cev 15m/12,5mm Bradas Razpršilna cev ravna SPRITZ 1/2" 15m + spojke
GARDEN LINE Kapljalna cev, poceni cev 15m/12,5mm

Kapljalna cev, poceni cev dolžine 15 metrov in premera 12,5 mm je učinkovito orodje za namakanje rastlin s kapljično metodo. Izdelana je iz gume, kar zagotavlja enakomerno prepustnost vode in spodbuja optimalno namakanje. Lahko se uporablja tako na površini tal kot vkopana v zemljo, kar omogoča pril

na voljo predvidoma: 3.4. - 4.4.

Partner: Ellsar GmbH