Znamka
Cena
Nalepka
Stanje artiklov
Razpoložljivost
Dobavitelj
Vrsta kompleta
Priključki
Prostorski zvok
Soundbar
Primerno izbran soundbar zvočnik lahko vaš dnevni prostor v hipu spremeni v domači kino. Če si torej želite kar doma ustvarjati prave kinematografske izkušnje, se splača razmisliti o nakupu takšnega pripomočka.
Lastnosti in prednosti
Soundbar je oznaka za eno- ali dvodelni zvočnik za televizor. Njegova kakovost zvoka je skorajda brezmejna in se ne da primerjati z izkušnjo, ki vam jo ponuja vgrajen TV-zvočnik. Ena njegovih večjih odlik je tudi izjemna prilagodljivost. V kateri koli sobi namreč poskrbi za odličen prostorski zvok.
S pomočjo soundbar zvočnika lahko slišite vse – tudi tisto, česar do sedaj niste. Naprava poskrbi za neverjetno poln, čist ter bogat zvok. Na seznamu komplementarnih elementov, ki jih novi lastniki televizorjev kupujejo, se znajde daleč na prvem mestu.
Izjemno napredni tehnologiji zagotovo ne zmore slediti vsak zvočnik. Za odlično ujemanje podrobnosti na TV-ekranu in avdio vsebin zmore poskrbeti samo soundbar zvočnik. Večino modelov lahko povežete prek brezžične povezave Bluetooth in jih brezžično tudi upravljate.
Precej modelov naprave je kompatibilnih tudi z aplikacijami za brezžično pretakanje glasbe iz pametnega telefona ali USB ključka, pa tudi z napravami za pametni dom.
Upravljanje zvočnika je preprosto. Vgrajena komunikacija poskrbi za samodejno vklapljanje in izklapljanje celotnega sistema. Za učinkovito upravljanje praviloma zadostuje samo daljinski upravljalnik televizorja in torej ni potrebe po uporabi upravljalnikov obeh naprav.
Soundbar zvočnik pa se lahko odlično znajde tudi v vlogi reproduktorja glasbe. Nanj lahko prek Bluetooth tehnologije, kabelske avdio-povezave ali USB ključka priklopite svoje najbolj priljubljene predvajalnike glasbe.
Vrste
Soundbar zvočniki se v grobem delijo na dve večji skupini:
- tradicionalni soundbar zvočniki,
- vgrajeni globokotonci.
Tradicionalno zasnovan soundbar zvočnik je sestavljen iz dveh elementov. To sta zvočnik in globokotonec. Skoraj vsi modeli so brezžični, tako da se vam ne bo treba ukvarjati z nepotrebnimi kabli.
Vgrajeni globokotonci pa imajo zvočnik in globokotonec vgrajena v isto napravo.
Izbira
Pred izbiro soundbar zvočnika najprej temeljito raziščite celotno ponudbo na trgu. Natančno preučite specifikacije posameznih naprav in izberite tisto, ki izpolnjuje vaša pričakovanja. Posebno pozornost namenite:
- izgledu naprave,
- avdio izkušnji,
- kakovosti zvoka.
Praviloma je vsak soundbar zvočnik oblikovan precej minimalistično, kar pomeni, da v vaši sobi ne bo deloval vpadljivo. Običajno ga lahko dobite v srebrni, sivi in črni barvi.
Ker zvok iz soundbar zvočnika potuje tudi proti stropu, boste imeli občutek, da zvok prihaja iz vseh strani. Zaradi izjemne globine, čistosti in poudarka se vam bo zdelo, da zvoka ne slišite, temveč ga občutite.
Slika in zvok televizorja morata biti kompatibilna. K vrhunski sliki televizorja se zagotovo najbolje poda soundbar zvočnik.
Postavitev
Vsi modeli soundbar zvočnikov se lahko nameščajo na steno ali postavijo na obstoječe pohištvo pod televizorjem. Nekateri televizorji so že pripravljeni za uporabo takšnega zvočnika, kar pomeni, da je ekran TV zaradi nogic pod ohišjem nekoliko povzdignjen.
Veliko modelov je prav tako primerno prilagojenih in izjemno nizkih – visoki so okoli 3,5 centimetra in kot takšni ne zakrivajo vidnega polja ekrana televizorja.
Morebitne ovire
Čeprav je soundbar zvočnik odličen pripomoček za nadgradnjo osnovnega zvočniškega sistema, morate pri izbiri paziti na določene ovire, ki vam lahko kasneje prekrižajo pot do izboljšave zvoka.
Veliko modelov soundbar zvočnikov na primer ne vključuje daljinskega upravljalnika. Posledično zvočnik sprejema navodila upravljalnika za televizor. To pomeni, da morate med namestitvijo procesa izključiti čisto vse notranje zvočnike televizorja. Oddajanje zvoka bo tako potekalo samo prek soundbar zvočnika, ne pa tudi s pomočjo TV-zvočnikov. To pa lahko bistveno okrni kakovost zvoka.