Znamka
Cena
Nalepka
Stanje artiklov
Razpoložljivost
Dobavitelj
Prostornina rezervoarja
Vhodna moč
Teža
pretočna moč
Za barvanje stropov in sten pogosto uporabljate valjček in čopič. Uporaba omenjenih orodij je vsekakor smiselna pri obdelovanju manjših površin. Pri načrtovanju obsežnejšega pleskanja pa je priporočljiva izbira pištole za pleskanje.
Največje prednosti pištole za pleskanje
Pištole za pleskanje so pri načrtovanju obsežnega barvanja sten in stropov v stanovanju bistveno boljša rešitev v primerjavi z uporabo valjčka in čopičev, saj:
- omogočajo nanašanje barvnega pigmenta in drugih spojin v enakomernem in tankem sloju,
- odpravljajo nastanek prog in videz ščetin s čopičev, kar izboljša kakovost opravila,
- prispevajo k varčnejši uporabi - zmanjšajo količino uporabljenega materiala do 40 %,
- prispevajo k precej večji produktivnosti.
Nasveti za izbiro
Pri izbiri pištole za barvanje imajo pomembnejšo vlogo:
- material rezervoarja,
- premer šobe,
- zmogljivost naprave,
- lokacija rezervoarja pigmenta.
Najzanesljivejši modeli pištol za barvanje so opremljeni z aluminijasto posodo s protikorozijsko prevleko. Plastični rezervoarji so po trdnosti v primerjavi s kovinskimi precej slabši.
Optimalni premer šobe je od 1,3 do 1,5 milimetra. V tem primeru je priročno delati z večino vrst barv, obenem pridobite visokokakovosten enakomeren premaz.
Zmogljivost pištole za barvanje narekuje hitrost dela. Produktivnost prikazuje količino razpršene raztopine v eni minuti. Za domača opravila se priporoča razpršilec barve s pretokom najmanj 0,8 litra na minuto.
Rezervoar pigmenta se pri večini modelov nahaja spodaj ali zgoraj. Za barvanje stropa je najprimerneje izbrati napravo s spodnjo ali s stransko lokacijo rezervoarja, za stene pa model z zgornjo lokacijo rezervoarja.
Vrste pištol za barvanje
- Ročni modeli pištol za barvanje so namenjeni manjšim pleskarskim delom, za beljenje vrtnih in uličnih dreves. So finančno dostopni in zanesljivi zaradi preproste zasnove. V primerjavi z drugimi vrstami pa ročni razpršilec barve daje najnižjo kakovost barve. Njegove glavne pomanjkljivosti so neenakomerno barvanje, ko je ročica neenakomerno pritisnjena, nezmožnost omogočanja stalnega pritiska in nizka produktivnost.
- Električni razpršilci barve so zaradi kompaktne velikosti ter majhne teže najbolj priljubljeni med domačimi mojstri. Sodijo v srednji cenovni razred. Razprševanje barve se izvaja kot posledica pritiska, ki ga ustvarja vgrajena črpalka. Kakovost barvanja je v primerjavi s pnevmatskim razpršilnikom slabša, saj v njem ni usmerjenega zračnega toka. Kljub temu je takšna vrsta orodja lahko dovolj zanesljiv pomočnik za pleskanje v domačem okolju.
- Pnevmatske pištole za pleskanje sodijo v kategorijo profesionalnih pištol za pleskanje. Naprave praviloma veljajo za univerzalne, ker jih lahko uporabljamo za nanašanje različnih sestavkov na površine. Z njimi lahko barvate stene z barvo na vodni osnovi in lakirate lesene izdelke. Zasnovane so za opravljanje večje količine dela. Produktivnost naprave lahko doseže tudi do 400 kvadratnih metrov v eni uri.
Za najučinkovitejši rezultat pleskanja vašega doma
Kakovost pleskanja v vašem domu je odvisna od številnih dejavnikov. Med drugim na to vpliva tudi stopnja priprave površine in pravilen nanos pigmenta. Pred barvanjem je treba odstraniti vse nepravilnosti na stropnih in stenskih površinah.
Pred uporabo pištole za barvanje se najprej prepričajte, ali so površine povsem ravne. Če odkrijete izboklino, hrapavost ali kakšne druge napake, jih morate temeljito podrgniti z ustreznim brusnim papirjem. Pripravljena suha površina se nato premaže s temeljnim premazom. S tem povečate stopnjo oprijema pigmenta na podlago. Pred barvanjem vodno emulzijo pravilno razredčite. Za pridobitev želene barve se navadno meša belo barvo z barvno shemo želenega odtenka.
Pred barvanjem preverite brizgalno pištolo, tako da na kartonu ali papirju naredite nekaj predhodnih brizgov. Pri nanašanju barve na strop pištolo držite pravokotno na podlago - na razdalji 30 do 50 centimetrov od stropa.
Priljubljena pištola z zamenjavo šobe.
na voljo predvidoma: 17.2. - 23.2.
Lahka pištola je idealna za intenzivno brizganje barve doma, v hiši ali na vrtu. Večja moč omogoča uporabo debelejših vrst barv ali manj razredčenih barv, kar lahko pospeši delo.
na voljo predvidoma: 8.3. - 14.3.
Priljubljen izdelek razpršilna pištola, pnevmatika.
na voljo predvidoma: 5.12. - 10.12.
Razpršilna pištola je zasnovana za nanašanje običajnih barv (lakov, sintetičnih barv in barv na vodni osnovi) na površino s curkom stisnjenega zraka.
na voljo predvidoma: 17.2. - 23.2.
Priljubljen izdelek pištola z rezervno šobo, m14×1,5.
na voljo predvidoma: 17.2. - 23.2.
Razpršilna pištola je zasnovana za nanašanje običajnih barv (lakov, sintetičnih barv in barv na vodni osnovi) na površino s curkom stisnjenega zraka.
na voljo predvidoma: 27.11. - 28.11.
Lahek manj kot 500 g za največji delovni tlak 250 barov. Primerno za brizganje premazov na oljni in vodni osnovi.
na voljo predvidoma: 25.11. - 26.11.
Pištola za brizganje površin z enim slojem barve, laka ali lazura. Omogoča doseganje težko dostopnih mest, kamor valjček ali čopič ne dosežeta. Omogoča enakomerno prekrivanje različnih vrst površin. Učinkovitost prekrivanja 10 – 15 m2 / 10 minut.
na voljo predvidoma: 27.11. - 28.11.
Visokotlačna brizgalna pištola . Ta pištola zahteva višji dovodni tlak, zato uporablja manj zraka kot pištole z nizkim tlakom. Slaba stran te rešitve je povečano prašenje in izguba laka in emajla. Pištola je opremljena z zgornjim gravitacijskim rezervoarjem s prostornino 300 ml.
na voljo predvidoma: 25.11. - 26.11.
Profesionalna nizkotlačna brizgalna pištola HVLP .
Izdelano iz najbolj kakovostnih materialov.
na voljo predvidoma: 25.11. - 26.11.
Nadomestna pištola za tlačno posodo
na voljo predvidoma: 25.11. - 26.11.
TEHNIČNI PODATKI :
Maksimalni tlak 8 barov
Delovni tlak 3–8 barov
Potrošnja zraka 250 L/min (pri 6 barih)
na voljo predvidoma: 28.11. - 2.12.