Znamka
Cena
Nalepka
Razpoložljivost
Dobavitelj
Vrsta naprave
Vrsta protokola
Pametne vtičnice so zelo uporabni in funkcionalni elementi električne napeljave, vendar le, če so ustrezno izbrane. Zato si v nadaljevanju oglejmo specifikacije, na katere morate biti še posebej pozorni.
Kompatibilnost
Pametne vtičnice so zelo enostavne za uporabo, saj ne potrebujejo polnjenja in jih enostavno priključite v klasično vtičnico. Zato se je treba najprej prepričati o tem, da se pametna vtičnica ujema z vrsto vhoda na klasični vtičnici, sicer boste potrebovali dodaten adapter.
Komunikacijski protokoli
Glede na to, čemu boste uporabljali pametno vtičnico, je pomembno, da izberete vaš prednostni komunikacijski protokol. Pametne vtičnice so v pametnem domu najpogosteje povezane prek Wi-Fi-ja, Bluetootha, Zigbeeja ali Z-waveja in zaradi tega ločimo tudi različne vrste pametnih vtičnic.
Zigbee in Z-Wave sta trenutno najbolj priljubljena komunikacijska protokola, saj sta bila posebej zasnovana za daljinsko upravljanje naprav, razsvetljave, ogrevanja in upravljanja s klimatskimi sistemi. Zelo praktična rešitev pa je izbira univerzalne pametne vtičnice, ki lahko podpira tudi več protokolov.
Upravljanje
Pametne vtičnice imajo na svojem ohišju tipko za vklop in izklop, s katero napravo vklopite oziroma izklopite. Posamezni modeli pa se med seboj razlikujejo glede načina upravljanja na daljavo, pri čemer vam je na voljo:
- Upravljanje prek mobilne aplikacije: Ta način upravljanja je mogoč pri pametnih vtičnicah, ki podpirajo komunikacijske protokole Wi-Fi, Bluetooth, Zigbee ali Z-wave in poteka prek nadzornega centra
- Glasovno upravljanje: Pri izbiri pametne vtičnice morate razmisliti tudi o tem, ali morate za nadzor opreme uporabiti tudi glasovne asistente, kot so Alexa, Siri, Google Assistant in drugi. V tem primeru morajo biti pametne vtičnice kompatibilne z glasovnimi asistenti.
Poraba električne energije / Moč obremenitve
Kadar izbirate pravo vtičnico, potem ne pozabite preveriti moči obremenitve, ki mora biti večja od obremenitve priključene opreme. Na to je treba biti pozoren še posebej takrat, ko nameravate na eno vtičnico priklopiti več aparatov oziroma naprav.
Današnji aparati zmorejo največjo skupno moč od 1,8 do 3,5 kW (podatke o tem najdete v njihovi tehnični dokumentaciji), medtem ko lahko pametne vtičnice prenesejo električni tok od 8 do 16 A.
Material
Zelo pomemben dejavnik pri izbiri pametne vtičnice je material. Vedno preverite, če je pametna vtičnica izdelana iz materiala, ki je odporen na vročino, s čimer se prepreči morebitno pregrevanje in taljenje.
Zaščita pred otroki
Če imate v družini mlajše otroke, potem razmislite o pametnih vtičnicah, ki so opremljene s posebnimi zaščitnimi pokrovčki. Plastični ščitniki pokrivajo električne kontakte vtičnice, zato bodo ostali zaprti tudi v primeru, če bo otrok poizkušal v vtičnico vtakniti prst.
Dizajn
Pametne vtičnice so različnih velikosti in oblik. Opazili boste, da so lahko okrogle, kvadratne ali pravokotne, končna odločitev pa je prepuščena izključno vašemu osebnemu okusu oziroma opremljenosti notranjih prostorov. Glede na to, da je večina pametnih vtičnic večjih velikosti, preverite, da ne bodo blokirale sosednjih vtičnic.
Za pametne vtičnice je značilno tudi to, da imajo v stanju delovanja različno osvetlitev. Nekateri modeli imajo osvetljen celoten obod, medtem ko imajo drugi modeli temu namenjeno indikatorsko lučko.
Funkcije
Pametne vtičnice so večfunkcionalne naprave, zato je treba preveriti, katere funkcije vam omogočajo.
Uporaba različnih scenarijev in vgrajen časovnik: Ena od pomembnih nalog pametnih vtičnic je, da nam olajšajo vsakodnevna opravila. Zato preverite, ali vam omogočajo ustvarjanje scenarijev po meri in če imajo integriran tudi časovnik. Z njegovo pomočjo lahko vnaprej programirate čas spuščanja in dvigovanja rolet, ugasnitev zunanjih luči, vklop kavnega aparata in še mnogo drugega, s čimer bo postal vaš dom še bolj funkcionalen.
Spremljanje porabe energije: S pomočjo ustrezne aplikacije lahko spremljate dnevno, tedensko ali mesečno porabo energije vseh priklopljenih naprav. Če želite poskrbeti za nizek račun za električno energijo, je to odlična izbira.v
Načini odsotnosti: Pametne vtičnice vam omogočajo, da nastavite časovna obdobja, ko vas ni doma. Hkrati pa z vklapljanjem in izklapljanjem naprav simulirate situacijo, da je vaš dom še vedno polno zaseden.
Najbolj prodajano
Prek pametne vtičnice GSM kontrolirate vklop in izklop elektrike na daljavo. Vaše električne naprave lahko vklopite ali izklopite kadar koli in kjer koli glede na določen čas ali temperaturo.
na voljo predvidoma: 27.12. - 30.12.
Prek pametne WiFi vtičnice kontrolirate vklop in izklop elektrike na daljavo. Vaše električne naprave lahko vklopite ali izklopite kadar koli in kjer koli glede na določen čas ali temperaturo. Upravljanje preko brezplačne aplikacije
na voljo predvidoma: 26.1. - 29.1.
Ima enake funkcije kakor Sonoff S60 in S26. SMW 602PM ima vgrajeno zmogljivost merjenja moči, za merjenje porabe energije in spremljanje stroškov električne energije. Tako kot naprave Sonoff POW ima OPS (zaščita pred preobremenitvijo) z največjo močjo, napetostjo in nastavitvami v aplikaciji.
na voljo predvidoma: 27.12. - 30.12.
Ponosno predstavljamo naš novi izdelek – WIFI termostat za IR panele in druge grelnike do 3680W! Ta inovativni termostat je zasnovan tako, da vam omogoča popoln nadzor nad vašim ogrevalnim sistemom, kjerkoli se že nahajate.
na voljo predvidoma: 24.12. - 27.12.
na voljo predvidoma: JUTRI
Pametna WiFi vtičnica Tracer je sodobna rešitev, ki omogoča enostavno upravljanje električnih naprav v vašem domu. Z WiFi nadzorom imate popoln nadzor nad vsemi napravami, priključenimi na vtičnico, ne glede na to, kje se nahajate. Z intuitivno aplikacijo lahko naprave vklapljate in izk
Trenutno ni na zalogi
Sonoff S60 je novejša različica pametnega vtiča Sonoff S26 R2 s funkcijami merjenja moči in zaščite pred prenapetostjo, v majhni, kompaktni velikosti. S26R2TPF-DE WLAN pametna vtičnica (deluje tudi brez internetne povezave) ni ZigBee
Trenutno ni na zalogi
TP-Link Tapo P100 je kompaktna pametna Wi-Fi vtičnica, zasnovana za izboljšanje funkcionalnosti električnega sistema vašega doma. Ta naprava ima en AC izhod in podpira največjo vhodno moč do 2300 W / 10 A.
Trenutno ni na zalogi
AQARA Pametno Zigbee stensko stikalo H1 EU je idealno za nadzor luči in ventilatorjev. Brezžični komunikacijski protokol Zigbee 3.0 omogoča daljinski nadzor vklopa/izklopa z enojnim relejem. Primeren je za obremenitve do 8A in zahteva samo 3W moči.#AQARA #stikalo #Zigbee
Trenutno ni na zalogi
Pretvorite namizno lučko v pametno luč. Spremljajte porabo elektrike v vašem domu, ugotovite, katere naprave porabljajo največ energije in načrtujte varčevanje ter zmanjšajte račune za elektriko. Za delovanje potrebuje ZigBee 3.0 kontrolni modul.
Trenutno ni na zalogi
Avatto OT02-EU TUYA WiFi pametna vtičnica Pametna vtičnica Wi-Fi omogoča daljinski nadzor naprav, ki so nanjo priključene. Upravljanje olajšata aplikaciji Smart Life in Tuya. Izdelek je združljiv tudi s storitvami Google Home, Amazon Alexa in Yandex Alice. Omogoča vam ustvarjanje urnikov dela…
Trenutno ni na zalogi
Smart WiFi vtičnica, upravljanje preko telefonom
Trenutno ni na zalogi