Znamka
Cena
Nalepka
Razpoložljivost
Dobavitelj
Vrtalni stroji so koristni pripomočki v številnih delavnicah. Omogočajo najrazličnejša dela, ne samo vrtanje v les, kovino in druge materiale.
Vrste vrtalnikov
Glede na napajanje ločimo:
- električne vrtalnike,
- akumulatorske vrtalnike.
Električni vrtalniki za nemoteno delovanje narekujejo vsaj 2 metra dolg kabel. Za uporabo je bolj preprost kot vrtalnik na akumulator in je v primerjavi z njim tudi cenejši. Gibanje takšne naprave pa je seveda omejeno z dolžino kabla.
Akumulatorski vrtalniki so bolj mobilni ter bolj uravnoteženi v primerjavi z električnim. Delujejo na baterijo.
Na splošno pa vrtalnike ločimo na:
- klasične vrtalnike,
- udarne vrtalnike,
- namizne vrtalnike,
- udarna kladiva,
- pnevmatske vrtalnike,
- kotne ter pravokotne vrtalnike,
- magnetne vrtalnike.
Klasični vrtalnik narekuje oprijem z eno ali obema rokama. Uporablja se zlasti za manj zahtevno obdelovanje kovin in lesa. S primernim nastavkom se lahko koristno uporablja tudi v vlogi mešalke za barvo.
Udarni vrtalnik omogoča večjo moč, ki je na primer potrebna za prodiranje v beton. Lahko se ga uporablja za vrtanje lukenj z večjim premerom. Njegova zasnova je precej robustna.
Namizni vrtalnik predstavlja vrsto aparata, pri kateri ni pritrjenega vrtanega predmeta, ampak je pritrjen sam vrtalnik. Naprava se vzdolž fiksne osi premika gor in dol. Upravlja se lahko samodejno ali ročno. Zaradi stabilnosti velja za težjo vrsto orodja.
Vrtalno kladivo ima precej večjo moč pa tudi drugačno zasnovo oziroma ergonomijo v primerjavi z udarnim vrtalnikom. Med delom se nanj lahko naslonimo, primeren je zlasti za gradbena dela.
Pnevmatski vrtalnik je posebna vrsta vrtalnika, saj za pogon uporablja stisnjen zrak. Lahko ga uporabljate kot povsem navaden vrtalnik za les, plastiko in kovino.
Kotni in pravokotni vrtalnik je odlična izbira za vrtanje na težje dostopnih mestih. Zelo je dobrodošel pri delu s tlemi. Znan je po tem, da ima vdolbeno vpenjalno glavo in da je manjše velikosti.
Magnetni vrtalnik predstavlja odlično kombinacijo namiznega ali ročnega vrtalnika z elektromagnetom. Na material se po vklopu pritrdi z magnetom, kar omogoča trdnost, zanesljivost in izjemno natančnost.
Parametri
Pri izbiri vrtalnika naj vas zanima predvsem:
- poraba in moč energije,
- teža aparata,
- vrsta vpenjala,
- kakovost materiala in izdelave,
- ergonomija.
Daleč najbolj varna izbira je vrtalnik z močjo okoli 650 W. Pri teži imejte v mislih, da so lažji aparati praviloma zasnovani za lažja dela. Nekaj pozornosti boste morali nameniti tudi možnosti oprijema. Pomembno je, da je ročaj vrtalnika nedrseč, napajalni kabel se ne bi smel nikjer zapletati. Držalo naj bo dovolj prostorno, da lahko z aparatom dovolj učinkovito upravljate tudi z rokavicami.
Pogosta vprašanja pri izbiri vrtalnega stroja
Katere so najbolj dobrodošle funkcije pri izbiri vrtalnika?
Med najpogostejšimi funkcijami, ki jih omogočajo kakovostni sodobni vrtalniki, so luč, nastavitev hitrosti oziroma obratov, funkcija postopnega zagona, dodatno držalo, sesanje prahu in obratna smer.
Je klasični vrtalnik primeren tudi za vrtanje v beton?
Pri izbiri vedno upoštevajte zmogljivost vrtalnika. Klasični vrtalnik zagotovo ni primerna izbira za vrtanje v beton. V tem primeru je daleč najboljša izbira udarni vrtalnik.
Na kakšen način lahko vrtalniku podaljšamo življenjsko dobo?
Ker je vrtalnik mehanska naprava, se lahko pokvari. Najbolje je, da ga v tem primeru odpeljete na pooblaščeni servis. Življenjsko dobo aparata pa seveda lahko podaljšate s tem, da ga redno in primerno mažete s posebno vrsto mazila. Na težave bo vrtalnik zagotovo opozoril kar sam – s povečanim hrupom oziroma z neprijetnim visokim tonom.
Stolpni vrtalnik Procraft BD1550 je namenjen vrtanju v les, kovino ali plastiko. Regulacija hitrosti s 5 hitrostmi vrtanja omogoča nastavitev optimalnih parametrov pri delu z različnimi materiali. Zmogljiv 375 W motor z visoko hitrostjo do 2650 vrtljajev na minuto zagotavlja dolgotrajno nemoteno
na voljo predvidoma: 28.11. - 2.12.
Stolpni vrtalnik Procraft BD1750 je namenjen vrtanju v les, kovino ali plastiko. Regulacija hitrosti z 9 hitrostmi vrtanja omogoča nastavitev optimalnih parametrov pri delu z različnimi materiali. Zmogljiv 450 W motor z visoko hitrostjo do 2350 vrtljajev na minuto zagotavlja dolgotrajno nemoteno
na voljo predvidoma: 28.11. - 2.12.
Stolpni vrtalnik Procraft BD1850 je namenjen vrtanju v les, kovino ali plastiko. Regulacija hitrosti s 5 hitrostmi vrtanja omogoča nastavitev optimalnih parametrov pri delu z različnimi materiali. Zmogljiv 450 W motor z visoko hitrostjo do 2620 vrtljajev na minuto zagotavlja dolgotrajno nemoteno
na voljo predvidoma: 28.11. - 2.12.
Namizni vrtalnik Scheppach DP16SL je stroj, ki se ponaša s križnim laserjem in močjo 550 W. Primeren je za vsakega domačega mojstra ter manjšo obrtno delavnico.
na voljo predvidoma: DANES
Stoječi vrtalnik z jekleno konstrukcijo, od znamke Scheppach. Motor z močjo 500 W. Spremenljiva hitrost vretena v območju 600–2600. 13 mm vpenjalna glava. Doseg 220 mm. Napajanje preko el. Omrežje 230 V. Velikost mize 160 × 160 mm. Opremljen s križnim laserjem za učinkovito vrtanje. Teža je 17 kg.
na voljo predvidoma: DANES
Napetost: 20V Specifikacije gumbov: premer 35×1200 mm Hitrost v prostem teku: 2300rpm Baterija in polnilec sta naprodaj ločeno Pakirano po barvni škatli
na voljo predvidoma: 25.11. - 26.11.
Namizni vrtalnik ima dvostopenjsko gonilo: v 1. prestavi ima veliko moči, v 2. prestavi visoko število vrtljajev.
na voljo predvidoma: 25.11.
na voljo predvidoma: 29.11.
na voljo predvidoma: 29.11.
Villager namizni vrtalni stroj VLN 5016 oblikuje moč 500 W, največja globina vrtanja 50 mm, B16 vpenjanje in 1500 obratov v prostem teku.
na voljo predvidoma: 29.11.
Tehnični podatki:Moč: 600 WŠtevilo prestav: 2Svrtalni nastavek: 3 – 16 mmNastop vretena: mmProstor: 330 mmVelikost delovne mize: Br>Mizni vrtalnik, namenjen za delo v delavnici in za hobi delo.Odličen z vpenjalom za svedre s premerom 3 – 16 mm.2 prestavi.Trajen in tih motor.Stroj se uporablja za vrt
Trenutno ni na zalogi
Pripravljamo opis.
Trenutno ni na zalogi