Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
11,99
na leto

Retro igralne konzole - obujanje nostalgije

Hladni zimski dnevi, ko večji del dneva preživimo za štirimi stenami, so čudovita priložnost za preživljanje prostega časa doma in ukvarjanje z aktivnostmi, za katere nam v poletnih mesecih zmanjka časa. Ljubitelji sodobne tehnologije zagotovo pomislimo na igranje računalniških igric. Tako v trgovinah kot na spletu so na voljo številne igre, pa tudi oprema, ki omogoča celostno doživetje.

Tisti, bolj nostalgični, pa se lahko odločijo za nakup retro igralnih konzol - tako bodo spomini na otroštvo in mladostništvo resnično zaživeli. Kljub zmogljivim mobilnim napravam, ki jih imamo, in nenehnega dostopa do iger, je prodaja igralnih konzol še vedno dobičkonosna. Med opaznejšimi proizvajalci sta nedvomno Sony in Microsoft, ki s svojimi izdelki navdušujeta ljubitelje računalniških iger po vsem svetu.

Vse bolj priljubljena pa postaja tudi prodaja retro igralnih konzol - znani proizvajalci računalniške opreme tako s pomočjo sodobne tehnologije nadgrajujejo priljubljene igre ter omogočajo povsem nove užitke ob igranju.

Xbox, PlayStation, Nintendo in druge igralne konzole

Igralna konzola je naprava, ki s pomočjo računalnika zagotavlja edinstveno izkušnjo igranja videoiger. Igralne konzole navdušujejo tako otroke kot tudi mladostnike in odrasle. So priljubljen sodoben pripomoček, ki omogoča pobeg v virtualni svet vsem generacijam.

Večina igralnih konzol je povezanih z računalnikom, lahko pa jih priključimo tudi na televizijski sprejemnik. Prve konzole so delovale prav s priključitvijo na televizijski sprejemnik, s tem pa je ponudba tovrstne opreme začela rasti, razvoj tehnologije in računalništva pa je vodil v razmah nastajanja številnih igralnih konzol, ki so postajale vse bolj zmogljive. Igralne konzole so še danes središče zabave, ki nam jo lahko nudi tovrstna aktivnost, v igrah pa lahko uživajo igralci vseh starosti.

Opaznejše igralne konzole, ki jih priključimo na televizijski sprejemnik, so PlayStation, Xbox in Nintendo. Sodobne oblike igralnih konzol so združljive tudi z mobilnimi napravami, zato je zabava ob igranju računalniških iger dostopna na vsakem koraku. Obstajajo pa tudi prenosne konzole, kot je npr. Game Boy. Poleg tega, da igranje videoiger zagotavlja zabavno preživljanje prostega časa, se lahko na tak način povezujemo tudi z ljudmi po vsem svetu. Med ljubitelji računalniških iger je priljubljeno tudi druženje ob igranju videoiger. S skupinskim igranjem videoiger v fizičnem svetu se na povsem drugačen način povezujemo s svojimi prijatelji in znanci ter tako poskrbimo za povsem novo, unikatno izkušnjo.

Med bolje prodajanimi igralnimi konzolami so zagotovo Xbox produkt podjetja Microsoft, PlayStation katerega proizvajalec je Sony, ter igralne konzole podjetja Nintendo. Med seboj se razlikujejo po raznih detajlih, kot so tehnične specifikacije, kontroler, cena ipd. Vsak navdušenec računalniških iger lahko tako izbira med bogato ponudbo iger in računalniške opreme. Izbiramo lahko torej med pestro ponudbo izdelkov posameznega proizvajalca - pa tudi drugih podjetij - in se odločimo za nakup igralne konzole, ki je najbolj skladna z našimi željami. Priljubljene so tudi prenosne igralne konzole - s pomočjo prenosne igralne konzole lahko v igranju iger uživamo kadarkoli in kjerkoli.

Vse večje povpraševanje po retro igralnih konzolah

Vse boj priljubljene pa postajajo retro igralne konzole. Obujanje spominov na mladost ni bilo še nikoli bolj enostavno. Z retro igralnimi konzolami lahko podoživljamo čas otroštva, ko smo več ur preživeli ob brezskrbnem igranju klasičnih iger, izkušnja pa je posledično neprimerljiva.

Takrat še ni bilo tako zmogljivih računalnikov, dovršenih iger ter sodobnih oblik igralnih konzol, užitki ob preživljanju prostega časa pred zasloni pa so bili ravno tako nepopisni. Marsikdo se tako odloči za nakup retro igralnih konzol, svet domišljije in računalniških iger pa se tako preplete z nostalgijo.

Ko razmišljamo o preteklosti oziroma retro igralnih konzolah, ne moremo mimo vsem poznane prenosne konzole Game Boy, ki je produkt podjetja Nintendo. Je povod za razvoj videoiger, ki so v devetdesetih postajale čedalje bolj priljubljene po vsem svetu. Izvirnemu modelu so sledili Game Boy Pocket, Game Boy Color in Game Boy Advanced, obenem pa je ob tem izšlo še ogromno dodatkov, ki so nadgrajevali igralčevo izkušnjo.

Vse bolj popularne postajajo sodobne različice priljubljenih iger ter tako tudi retro igralnih konzol. Med njimi je zagotovo RG35XX Plus, ki ima že nameščeno pestro ponudbo retro iger. Z večjim zaslonom visoke zmogljivosti ter obsežnim pomnilnikom je tako zagotovljena kvalitetna izkušnja igranja. Izkušnjo igranja Game Boya lahko podoživimo tudi z igralno konzolo Powkiddy MagicX XU10 - gre za prenosno retro igralno konzolo, podprto z operacijskim sistemom Linux ter 8,9-centimetrskim zaslonom. Z njo se lahko zabavamo do osem ur, igralna konzola pa je že v prodaji - zanjo je treba odšteti 66 evrov.

Na spletnih straneh z računalniškimi novicami lahko zasledimo podatek, da bo podjetje Retro Gaming ponovno omogočilo nakup igralne konzole Retro Gaming Watch. Poleg ponujene možnosti igranja retro iger bo na voljo tudi možnost uporabe številnih aplikacij, omenjen pripomoček pa se lahko uporablja tudi kot pametno ročno uro. Retro Gaming Watch ima 3,9-centimeterski zaslon ter baterijo s kapaciteto 600 miliamper ur, kar omogoča do štiri ure delovanja. Zanjo je treba odšteti 162 evrov.

Iščete igralne konzole? Preverite ponudbo na mimovrste=).

Med priljubljenimi prenosnimi retro igralnimi konzolami je tudi GKD Pixel, izdelek kitajskega podjetja. Cenovna dostopnost - zanjo je namreč treba odšteti zgolj 82 evrov - je dodatna prednost tega izdelka. Ima 6,1-centimetrski zaslon in tehta zgolj 75 gramov. Je idealen pripomoček, če se odpravljamo na pot in bomo tako imeli dovolj možnosti, da si med vožnjo krajšamo čas z igranjem retro iger. Eno polnjenje zagotavlja štiri ure delovanja, prav tako ima nameščen vsem poznan priključek USB-C ter možnost uporabe slušalk. Na voljo je v različnih barvah. Razpolaga z večjo količino prednaloženih retro iger, žal pa ni omogočena možnost Wi-Fi povezave.

Vsi nostalgiki se zagotovo spominjate modela Atari 400, ki bo zaradi izredne priljubljenosti med računalniškimi navdušenci kmalu ponovno na voljo v prodaji. Na voljo bo v obliki retro igralne konzole, označena pa bo z izrazom THE400 Mini. Seveda bo opremljena z močnejšo grafično oz. strojno opremo, z nakupom konzole pa bo zagotovljen dostop tudi do že nameščenih retro iger - med drugimi tudi Missile Command, M.U.L.E. in druge. Od konca marca naprej bo na voljo za 110 evrov.

Zanimiva je tudi prenosna igralna konzola podjetja Retroid - Pocket 4 Pro. Po obliki spominja na tradicionalno konzolo Game Boy Advance, omogoča pa igranje retro iger. Ima 11,9-centimetrski zaslon, ponaša pa se tudi s priročnimi gumbi za igranje retro iger, ki zagotavljajo večjo funkcionalnost ter užitek ob igranju. Za Pocket 4 Pro je treba odšteti 138 oz. 185 evrov. Prav tako je za nastanek retro prenosno igralne konzole poskrbelo kitajsko podjetje Anbernic - RG Nano. Spominja na Game Boy, ima nameščene retro igre ter ima manjši zaslon s 3,8-centimetrsko diagonalo. Zaradi svoje velikosti in cenovne dostopnosti - ovrednotena je na 65 evrov - bo tako na voljo vsem ljubiteljem računalniških iger oziroma retro igralnih konzol.

Skrb za delovanje igralnih konzol

Igranje videoiger je zagotovo užitek, ki ga uporaba igralnih konzol lahko le še poveča. Kot pri vsej tehnologiji je treba ustrezno poskrbeti tudi za igralne konzole; skrb za optimalno delovanje in ohranjanje čistoče tega pripomočka zagotavljata daljšo življenjsko dobo ter nemoteno delovanje. Treba jih je redno čistiti in odstranjevati prah ter druge ostanke, ki se nabirajo na konzolah - le tako bomo preprečili pregrevanje notranjosti in posledično nedelovanje.

Z redno uporabo namreč lahko pride do napak oziroma nevšečnosti, kot so npr., da igralna konzola ne prebere igre, se pregreva, se sistem obnavlja, ampak se ne obnovi, lahko pride tudi do tega, da ob vklopu ni slike ali pa se konzola sploh ne vklopi. Poleg omenjenih napak lahko pride tudi do mehanskih poškodb. Če se resnično vživimo v igro, so tovrstne poškodbe neizogibne - prav tako se lahko hitro zgodi, da konzola pade na tla in se poškoduje na določenih mestih ali pa po njej nehote polijemo tekočino, kar bo zagotovo vplivalo na njeno funkcionalnost. V teh primerih je torej treba ustrezno ukrepati in pravočasno preprečiti nadaljnje poškodbe.

Redna uporaba torej zahteva skrb za omenjene računalniške pripomočke - le tako bo zagotovljena nemotena uporaba in optimalno delovanje. Smiselno je, da vsake toliko igralno konzolo odpeljemo na čiščenje oziroma na popravilo. Priporočljivo je namreč, da se na vsake dve leti konzolo odpre, temeljito sčisti ter se zamenja posušeno termalno pasto - to lahko prepreči izklapljanje konzole in slabše delovanje.

Izboljšano hlajenje igralne konzole bo podaljšalo življenjsko dobo tega priljubljenega računalniškega pripomočka. Za vse omenjeno se lahko obrnemo na ustrezne ponudnike tovrstnih storitev, ki jih najdemo na spletu, oziroma se tega lotimo sami, če imamo ustrezna znanja. V primeru večjih mehanskih poškodb oziroma drugih zahtevnejših popravil pa se je smiselno obrniti na profesionalni servis.

Z igranjem iger si lahko krajšamo čas tako doma kot na poti. Čas med igranjem hitreje mineva, prav tako pa je tak način preživljanja prostega časa z razvojem sodobne tehnologije vse bolj priljubljen. Nenehno posodabljanje računalniške opreme in nastajanje vedno novih iger navdušuje ljubitelje igranja računalniških iger po vsem svetu.

Dobičkonosna ni zgolj proizvodnja sodobne opreme, pač pa tudi prodaja retro igralnih konzol in iger - številni večji ponudniki računalniške opreme in druge sodobne tehnologije iščejo vedno nove in inovativne načine, kako presenetiti in navdušiti ljubitelje iger ter jih prepričati v nakup. Tako na spletu kot v specializiranih trgovinah so na voljo številne igre in konzole ter drugi pripomočki, zato lahko vsak posameznik najde nekaj zase. Dostop do igranja iger in računalniške opreme ni bil še nikoli tako enostaven kot danes.