Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
0,01
na leto

Ojačevalniki WiFi signala

Ojačevalnik Wi-Fi-signala je naprava, ki jo vtaknete v električno vtičnico in jo preprosto nastavite. Kreirate še uporabniško ime in geslo, ki ga boste verjetno zaupali tudi svojim sostanovalcem. Na takšen način si omogočite, da imate dostop do spleta v vsakem kotičku svojega doma.

Prikaži več

Vrste

Ojačevalnike glede na obseg in doseg razširjenega omrežja Wi-Fi delimo na tri osnovne kategorije:

  • klasični Wi-Fi-ojačevalec,
  • Wi-Fi-ojačevalec s PLC,
  • Mesh Wi-Fi Booster.

Klasični ojačevalnik signal pobere iz usmerjevalnika ter ga ojačanega pošlje naprej. Primeren je za objekte oziroma hiše do 100 kvadratnih metrov.

Ojačevalnik s PLC je povezan z usmerjevalnikom s pomočjo električnega kabla.

Mesh Booster je sistem, pri katerem sodelujeta dva ali več ojačevalnikov, ki ustvarjajo mrežo naprav za omogočanje širše ter stabilnejše pokritosti.

Delovanje

Ojačevalniki Wi-Fi so omrežne naprave, ki jih na trgu najdete pod različnimi imeni, najpogosteje: razširjevalnik, ojačevalnik ali ponovitelj (repeater). A ne glede na poimenovanje naprava vzame vaš obstoječi signal Wi-Fi iz usmerjevalnika ter ga ponovi oziroma podaljša.

Ojačevalnik je treba namestiti na skrajni rob obstoječega odtisa Wi-Fi. To pomeni na mesto, kjer je občutno slabši signal. Naprava torej deluje tako, da prestreže podatkovne pakete, ki gredo iz in v usmerjevalnik, nato jih ponovno pošljejo s polno močjo signala.

Lastnosti

Za nastavitev je Wi-Fi-ojačevalnik preprost in lahko izvrstno deluje skupaj z računalnikom, pametnim televizorjem ali tiskalnikom. Čas obdelave, ki je potreben za ponovitev signala, lahko škoduje pasovni širini ter poslabša zakasnitveni čas.

Naprava se pogosto uporablja kot ločeno omrežje. To pomeni, da ste torej povezani na glavni usmerjevalnik ali pa na ojačevalnik. Včasih je potreben ročen preklop omrežja, ker določene vrste naprav, kot je pameten telefon, ne preklopijo samodejno na močnejše omrežje, vse dokler ni povsem izven njegovega dosega.

Wi-Fi-ojačevalnik morda ni najboljša izbira, če se želite zanašati na polno hitrost, ki je vključena v vaš internetni paket. Zlasti to velja za vse igralce spletnih iger, kjer pa je lahko prav vsaka zakasnitev usodna.

Za koga je torej Wi-Fi-ojačevalnik primerna izbira?

Wi-Fi-ojačevalnik je izvrstna izbira za tiste, ki želite Wi-Fi-pokritost razširiti v svojem domu zgolj na splošno – za nezahtevna opravila, kot so nalaganje programske opreme, brskanje po spletu, pretakanje videoposnetkov itd.

Prav tako je naprava primerna za manjša podjetja, ker lahko povsem učinkovito pokrije celoten pisarniški prostor odprtega tlorisa – seveda z zanesljivo Wi-Fi-povezavo.

Razlika med ojačevalnikom signala Wi-Fi in sistemom Mesh Wi-Fi

Ojačevalnik signala Wi-Fi je torej radijska naprava, s katero se lahko ojača brezžični signal modema. Zanj je značilno, da ima zgolj en radijski vmesnik. Prek njega komunicira z modemom in odjemalci. Pri večini uporabnikov lahko odpravi težavo s pokritostjo signala.

Brezžični sistem Mesh Wi-Fi velja za naprednejši sistem. Obsega dve, tri ali pa več naprav. Vsaka naprava vključuje dva do tri radijske vmesnike, prek katerih komunicira z osnovno napravo Mesh sistema ter odjemalci. Osnovna naprava se mora namestiti v bližino modema, nato jo je treba povezati s kablom. Druge naprave se postavijo na primerna mesta v objektu ter se jih lahko priklopi na električno napajanje. Naprave se z enostavno nastavitvijo povežejo med seboj ter začnejo oddajati brezžični signal. Pravilna nastavitev omogoča enakomerno in kakovostno pokritost celega objekta. Na Mesh vmesnike je mogoče priključiti tudi odjemalne naprave, in sicer preko UTP-kabla.

Cena in karakteristike boljših Wi-Fi-ojačevalcev

Dober ojačevalec Wi-Fi stane že manj kot 100 evrov. Ker je postopek namestitve preprost, ga lahko v zgolj nekaj minutah namesti vsak – navadno naprava za delovanje potrebuje samo pritisk na gumb WPS.

Odlični primerki Wi-Fi-ojačevalcev omogočajo tudi povezovanje žičnih naprav v brezžično omrežje in hitro ter varno brezžično povezavo s hitrostjo do 1200 Mb/s. Na ojačevalec se lahko priključijo tudi aktivni zvočniki ter ojačevalniki. To omogoča brezžično predvajanje glasbe iz tabličnega računalnika ali pametnega telefona.

Določi parametre
V kategoriji trenutno ni izdelkov.