Ljubki dom TEST POLETNA prešita odeja
Trenutno ni na zalogi
Artikli partnerja ljubkidom.si
Predstavitev
100% poliester
Površinska tkanina odej je zelo pogosto 100% poliester. Je lahek, nemečkan material, ki se hitro suši . Poleg tega je skrb zanj zelo enostavna. Zahvaljujoč mikrovlaknom odlično vpija vodo in je nežen do kože celega telesa . Majhna pomanjkljivost je, da se nagiba k tabletam. To lahko preprečite s pranjem pri nizkih temperaturah in navzven.
Teža odeje
Odločilno v katerem letnem času boste odejo uporabljali je teža . Nenapisano pravilo je, da se zimske odeje začnejo težati pri 350 g/m 2 , pri poletnih odejah pa je nekoliko nižja, običajno se začnejo pri 150 g/m 2 . Če se ne želite ukvarjati s težo odej in njihovo menjavo glede na sezono, je možno izbrati celoletno opcijo odej. Prilagaja se vašemu telesu in zagotavlja potrebno udobje skozi vse leto.
- Teža: 200 g/ m2
Velikost odeje 140 × 200 cm
Klasična odeja za enojno posteljo je tista, ki meri 140 × 200 cm. Lastniku nudi udobje vso noč , zahvaljujoč svoji lahkosti in mehkosti. Druge prednosti te odeje so njene izolacijske lastnosti, poleg tega pa učinkovito odvaja vlago od telesa.
Polnilo za odejo votla vlakna
Če iščete popoln nadomestek za perje , potem je polnilo iz votlih vlaken prava rešitev. Odlikuje ga visoka lahkotnost . To je pravzaprav sintetično vlakno, ki ima v notranjosti votlo, zaradi česar je res puhasto in se ne zlepi. Zagotovil vam bo optimalno toplotno udobje in mirno noč.
Poletna odeja
Lahke in zračne odeje za tople mesece so prav poletne. Njihova teža se giblje od 150 g/m2 do 300 g/m2. Odeje se zlahka prilagodijo vsakemu telesu, so zračne in zagotavljajo maksimalno udobje v toplih nočeh . Priljubljene so zaradi zelo dobrega odvajanja potu in enostavnega vzdrževanja.
Izolacijska sposobnost: Hladilna odeja
Hladilna izolacija se uporablja pri poletnih vrstah odej. Med vodilnimi značilnostmi so visoka zračnost in termoregulacijske sposobnosti, ki dodajo učinek hlajenja . Odlični so tudi pri vpijanju in odvajanju vlage stran od telesa, te sposobnosti so velik plus v poletnih mesecih, ko se bolj potimo. Pri izbiri moramo med drugim upoštevati temperaturo v prostoru.
Odeja primerna za tovrstne postelje
Primeren za enojno posteljo
Se ne morete odločiti za velikost odeje za klasično enojno posteljo?! Prava izbira je velikost 140 × 200 cm . Odeja je dovolj velika za eno osebo in bo zagotavljala želeno udobje skozi celo noč. Velikost odeje je primerna tudi za zakonske postelje, kjer si vsak partner izbere svojo odejo.
Antialergijska odeja
Ko izbirate odejo za alergika, upoštevajte nekaj nasvetov. Večino alergij, ki se kažejo z zamašenim nosom, srbečico, ekcemom ali kašljem, povzročajo pršice. Danes so antialergijske odeje tiste, ki so polnjene z umetnimi vlakni . Zato izberite tekstil, ki je pralen tudi pri višjih temperaturah in je odporen na pršice. Obstajajo posebne površinske obdelave, ki preprečujejo, da bi pršice prodrle in se naselile v odejo.
Pranje odej
Idealno bi bilo, da bi odeje prati dvakrat letno . S pogostim pranjem se po nepotrebnem obrabi in uniči vlakna v notranjosti odeje. Pred vsakim pranjem preverite, ali ima odeja luknje. Uporabljajte posebne detergente za odeje in vzglavnike, operite na maksimalni temperaturi 40 °C , zaključite z nežnim ožemanjem. Tako boste ohranili prvotno obliko ter uničili pršice in druge mikroorganizme.
Sušenje odeje
Odeje lahko sušite v sušilnem stroju na nizki temperaturi, da ne poškodujete vlaken. Če želite, da so odeje puhaste, priporočamo sušenje z dvema ali tremi teniškimi žogicami ali posebnimi baloni za sušenje . Njihova naloga je, da enakomerno porazdelijo težo, odeje so takrat puhaste in zračne. Če nimate sušilnika, je najbolje, da odeje sušite zunaj, vendar ne na neposredni sončni svetlobi . Visoka temperatura bi lahko zmehčala vlakna in obstaja nevarnost lukenj. Če želite zagotoviti, da je odeja suha, jo stehtajte pred in po pranju.
Ali lahko zlikam odejo?
Odej ne likamo! Celotna nega je sestavljena iz pravilnega pranja pri temperaturi največ 40 °C in kasnejšega temeljitega sušenja. Sušimo lahko v sušilnem stroju na nizki temperaturi ali na prostem, vendar ne na direktnem soncu. Pred pranjem in po njem stehtajte odejo, da se prepričate, ali je dovolj suha . S tem preprečimo morebiten nastanek plesni.
Nega odej
Podaljšajte življenjsko dobo svojih odej z nekaj preprostimi dnevnimi rituali . Vsak dan pretresite odeje in blazine , ohranili boste njihovo prožnost in stalno obliko. Odej nikoli ne sesajte ali tapkajte , saj lahko poškodujete polnilo. Se zdi, da je odeja zmečkana?! Nato le še posušite v sušilniku, pa bo nadev spet zračen, rahel in puhast. Zahvaljujoč pravilni negi bodo vaše odeje zdržale več let .