Znamka
Cena
Stanje artiklov
Razpoložljivost
Dobavitelj
Funkcije
Multipraktiki so gospodinjski aparati s številnimi funkcijami. Dobrodošli so zlasti za ljudi s hitrim življenjskim slogom. S tovrstno napravo si namreč lahko prihranijo precej časa pri kuhanju oziroma pripravi jedi.
Največje prednosti
Multipraktiki uporabnikom omogočajo:
- izjemno hitro predpripravo in pripravo jedi,
- pripravo najrazličnejših jedi,
- uporabo pri raznovrstnih živilih.
Na kuhinjskem pultu tovrstna naprava zasede le malo prostora, kljub temu da združuje toliko različnih funkcij.
Lastnosti in moč
Kakovosten multipraktik omogoča stepanje, mešanje, mletje, sekljanje in rezanje. V eni napravi so združeni sekljalnik, blender in še druge naprave. Ključno je, da so posamezni deli aparata izdelani iz kakovostnih materialov.
Moč motorja pri multipraktiku narekuje, kako hitro in učinkovito se bodo obračala rezila. Na voljo so takšni z močjo 600 W pa vse do 1250 W. Če je moč motorja naprave večja, boste še lažje in hitreje predelovali bolj trda živila.
Stopnje hitrosti
Hitrost delovanja se pri večini kakovostnih multipraktikov lahko nastavlja na dve do tri stopnje. Izbira primerne hitrosti je zlasti odvisna od namena priprave. Začetna hitrost je primerna izbira za stepanje smetane ali beljakov. Druga hitrost se dobro obnese pri mletju mesa, pripravi smutijev in pri sekljanju čebule. Tretja stopnja je namenjena drobljenju oreščkov in rezanju nekoliko trših živil.
Volumen posode
Vsak multipraktik vsebuje praktično posodo. Te se med seboj razlikujejo po velikosti oziroma volumnu. Njihov razpon je nekje med 1,5 do 3,9 litra. Posode se lahko med seboj razlikujejo tudi po obliki.
Nižje in nekoliko širše posode so namenjene na primer pripravi juh, biskvitne mase ali testa. Vrči so boljša izbira za pripravo sokov in smutijev.
Nastavitve in glasnost
Multipraktiki imajo različno število in vrste nastavitev. Na voljo so nastavitve za drobljenje ledu, za regulacijo vrtljajev, rezanje, sekljanje, ribanje, pulzno delovanje za kratke cikle in še kaj. Nekatere tovrstne naprave imajo tudi do več kot 35 funkcij.
Povprečna glasnost multipraktika je med 65 in 90 dB.
Nastavki
Multipraktikom so priloženi številni nastavki, ki uporabnikom omogočajo najrazličnejše možnosti pri pripravi hrane. Med najbolj uporabnimi so:
- rezila za fino sekljanje,
- kavni mlinček,
- sokovnik ter ožemalnik citrusov,
- večnamenski nož,
- plošče za fino strganje, debelo strganje, debelo rezanje, ribanje.
Nastavke lahko po potrebi tudi dokupite.
Rezila
Multipraktiki vključujejo gladka, nazobčana in perforirana rezila. Prvi tip rezil je namenjen sekljanju zelenjave in rezanju. Nazobčana rezila so najprimernejša za rezanje, pa tudi za pasiranje zamrznjenih jedi, mesa, zelišč in oreščkov. Za mešanje tekočin, omak ter začimb so najbolj uporabna perforirana rezila.
Pogosta vprašanja pri izbiri multipraktika
Zakaj vse se lahko uporabljajo plošče, ki so priložene multipraktiku?
Nekateri multipraktiki vključujejo plošče z rezili. Te so namenjene za rezanje tanjših rezin, pripravo posipov, za ribanje čokolade ali sira ali za pripravo dolgih palčk, kot je denimo pomfri.
Kaj zagotavlja večje dozirno grlo pri multipraktiku?
Pred končno odločitvijo pri nakupu multipraktika ne pozabite preveriti niti velikosti dozirnega grla. Če je grlo multipraktika večje, vam to zagotavlja, da lahko pri pripravi jedi uporabljate tudi večje kose živil. S tem pa si prihranite kar nekaj časa pri rezanju.
Ali obstajajo multipraktiki, ki so namenjeni za manjše kuhinjske prostore?
Nekateri proizvajalci gospodinjskih aparatov na trg postavljajo multipraktike, ki so posebej zasnovani, in sicer tako, da zasedejo čim manjšo površino na pultu kuhinje. Ravno zato so izvrstna izbira za manjše kuhinje.