Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
0
na mesec

Turistika Tržiške bržole (slovenski jezik)

Turistika Tržiške bržole (slovenski jezik)

Številka: 25284287
Partnerska prodaja
V knjigi je predstavljenih 7 osnovnih receptov za Tržiške bržole. Ime se uporablja tako za imenovanje različnih obar, kot za pečenko. Celoten opis
14,90 €

Partnerska zaloga 5+ artikli

21.11.2024 - 22.11.2024 predvidena dostava na dom
 

Artikli partnerja Zalozba Turistika

Za prodajo odgovarja mimovrste=), vključno z morebitnimi reklamacijami ali vračili artiklov.
Partner pošlje artikle v ločeni pošiljki.
Način in ceno dostave določi partner. Osebni prevzem partnerskih artiklov v mimovrste=) trgovinah ni mogoč.
Številka: 25284287

Predstavitev

Avtor: Matjaž Chvatal

Fotografija: Matjaž Chvatal

Dimenzije: 21.4 × 30.4 x  0.8 cm, Teža: 0.36 kg

Obseg: 30 strani, 45 fotografij, trda platnica

Jezik: Slovenščina

---

V knjigi Tržiške bržole predstavljam zgodovino te zanimive jedi. Če sploh lahko govorimo o eni jedi, Tržiške bržole so pojem, ki poimenuje več bolj ali manj različnih jedi. Ime se uporablja tako za imenovanje različnih obar, kot za pečenko.

-

Tržiške bržole so kulinarična posebnost Tržiča, knjiga pred vami pa je pomemben prispevek pri ohranjanju te tradicionalne jedi. Bralcu razkriva drobce iz zgodovine jedi in ga seznani kar s sedmimi različnimi recepti za pripravo tržiških bržol.

-

Kaj so tržiške bržole?

Iz mesa ovac so Tržičani že davno kuhali nekakšno ovčjo obaro. Ovčjemu mesu so dodali česen, čebulo, krompir in začimbe: veliko šetraja, brinove jagode … Iz tega je nastala slastna jed, ki je z videzom, vonjem in okusom prej spominjala na telečjo, kot pa na ovčjo obaro.

-

Recepti iz starih kuharskih knjig pa pripovedujejo, da je tržiška bržola kos mesa od koštruna (ovna), ki ga je treba peči v enem kosu, kot pečenko, vendar z začimbami kot za obaro.

 –

Tako so v revnih kuhinjah pripravljali obilno zalite tržiške bržole, da so z majhno količino mesa lahko nahranili več lačnih ust. Na gostijah in v jedilnicah premožnejših meščanov pa so se mastili s koštrunovo pečenko.