Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
0
na mesec

Če prvič opremljate svoj jedilni prostor, ste verjetno precej pozorni tudi na finančne izdatke. Ob tem pa vseeno ne smete pozabiti na udobnost, ki vam jo morajo ponuditi jedilna miza ter jedilni stoli.

Prikaži več

Pri izbiri jedilnega stola zlasti upoštevajte materiale in obliko naslonjala. Za piko na i lahko dobro poskrbijo čudovite blazinice iz tekstila, ki so na voljo v vsaki specializirani prodajalni s pohištvom ter dodatki za dom.

Izbira materiala jedilnih stolov

  • Leseni jedilni stoli predstavljajo klasiko pri notranjem oblikovanju. So trpežni, udobni in vam koristno služijo vrsto let. Takšna vrsta stolov pa se ne prilega vsem vrstam notranjosti, zato dobro razmislite o tovrstni izbiri.
  • Plastični jedilni stoli so dobra izbira predvsem zato, ker z njih lahko zelo preprosto odstranite umazanijo. Torej so lahko izvrstna izbira za domove, kjer so prisotni mlajši otroci. Plastika tudi na sploh velja za odličen material za izdelovanje kuhinjskih stolov.
  • Oblazinjeni jedilni stoli se odlikujejo predvsem po svoji lepoti, eleganci in prijetnemu občutku. Na voljo so v preprostih barvah ali v zanimivih kombinacija ali vzorcih. Njihova slabost je morda ta, da se lahko precej hitro umažejo.
  • Kovinski jedilni stoli so v sodobnih in minimalističnih sobah lahko videti nadvse privlačno. Kljub temu za marsikaterega kupca delujejo preveč hladno. Bolj domač občutek dajejo, če jih primerno oblazinimo.

Naslonjalo jedilnega stola

Bistveno je, da vam jedilni stoli ponudijo čim večjo mero udobja med obedi in druženjem. Naslonjalo mora biti tako visoko, da se konča le nekaj centimetrov pod rameni. Ni pametno, da je ravno. Najbolje je, da tvori kot 95 stopinj glede na sedež. Za še večje udobje izberite stole z nasloni za roke.

Pri izbiri stolov bodite pozorni tudi na višino jedilne mize. Izbrani stol se mora potisniti pod njo. Sedež ne sme biti preveč mehek, ker noge v tem primeru hitreje postanejo težke in se zato bistveno hitreje tudi utrudijo.

Med spodnjim robom mize in koleni naj bo prostora nekje do 9 centimetrov. med mizo in sedežem pa najmanj 17 centimetrov. Stol naj bo visok približno 45 centimetrov.

Stilska zasnova jedilnih stolov

Končno izbiro jedilnih stolov morate obvezno prilagoditi razporeditvi prostora v kuhinji oziroma jedilnici. Izbirate lahko med klasičnimi, starinskimi oblikami ali pa med povsem novimi dizajnerskimi kosi, ki so lahko izjemno raznovrstni.

V zadnjem času se je za izjemno priljubljeno izbiro izkazala kombinacija različnih jedilnih stolov. To pomeni, da za isto jedilno mizo lahko postavite stole različnih oblik, barv ter materialov. Takšno možnost si lahko izberete, če imate torej dovolj smisla za notranje oblikovanje. V tem primeru bo usklajevanje jedilnega pohištva zagotovo še bolj zabavno. Dejstvo pa je, da se takšna kombinacija stolov najbolje poda k nekoliko manj vpadljivi mizi.

Kakšen naj bo otroški jedilni stolček

Če imate majhnega otroka, je za jedilno mizo treba postaviti še jedilni stolček za malčka. Ta naj bo razmeroma visok ter ozek. Bodite pozorni na njegovo stabilnost. Pametno je, da na stolu ni nobenih lukenj, ker bi se vanje lahko ujeli prstki otroka.

Vsi ostri robovi ter vogali morajo biti obvezno zaobljeni oziroma pokriti. Visoki otroški jedilni stolček mora vključevati stranske naslone za roke in vmesni ter varnostni pas, da malček ne bo padel s stola oziroma z njega zdrsnil.

Določi parametre
V kategoriji trenutno ni izdelkov.