Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
0,01
na leto

Električni grelniki vode

Električni grelnik vode sodi v kategorijo sodobnih grelnikov vode, ki v vaš dom prinese številne prednosti, med drugim manjšo porabo električne energije in hitreje segreto vodo.

Prikaži več

Izbira

V široki ponudbi lahko izberete primeren električni grelnik. Na voljo so grelniki različnih proizvajalcev oziroma blagovnih znamk, različnih oblik in prostornin. Prostornino električnega grelnika izberite glede na število družinskih članov. Pretočni grelnik vode vam zagotavlja hitrejše segrevanje manjše količine vode. Akumulacijski električni grelnik pa za ogrevanje potrebuje nekoliko več časa, a je količina segrete vode zato toliko večja.

Pred nakupom torej preverite naslednje pomembnejše kriterije:

  • vir energije,
  • prostornino,
  • porabo in ekonomičnost,
  • orientacijo in položaj aparata v prostoru,
  • čas ogrevanja,
  • dodatne možnosti.

Vrste glede na funkcionalnost

Električni grelci se glede na funkcionalnost ločijo na tlačne in netlačne. Prvi tip je namenjen enemu odjemalnemu mestu, drugi pa za več odjemalnih mest.

Vrste glede na prostor

Glede na prostor lahko izbirate med vodoravnimi ali pokončnimi električnimi grelci. Lahko se pritrjujejo na steno, ležečega lahko pritrdite na strop.

Pretočni grelnik vode

Pretočni bojlerji torej ogrevajo samo vodo, ki teče skozi njih. Vedno so priključeni direktno na določen vod tople vode, denimo na kuhinjsko korito. Mali pretočni grelniki so praviloma električni, večji pa za delovanje uporabljajo plin.

Grelnik vode z rezervoarjem

Grelniki vode z rezervoarjem grejejo akumulirano vodo. Njihov najpogostejši predstavnik je bojler. Poleg električnega in plinskega bojlerja je na voljo tudi kombinirani. Grelnik vode z rezervoarjem je v tem hipu najugodnejši način ogrevanja.

Dodatne možnosti

Seznam funkcij pri električnem grelniku vode se ne konča zgolj pri samem ogrevanju. Med osnovnimi funkcijami se znajde tudi možnost uravnavanja ciljne temperature. Modeli, ki vključujejo LED zaslon, poleg trenutne temperature vode prikazujejo še čas segrevanja.

Naprednejši bojlerji zagotavljajo merjenje časa vžiga in upravljanje grelnika vode na pametnem telefonu. Pri takšni napravi ključni del predstavljajo tudi varnostni elementi, kot je na primer varnostni senzor. Varovalka pa poskrbi za uravnavanje temperature dimnih plinov.

Preverjanje stanja

Preverjanje stanja grelnika vode je enostavno. Izprazniti je treba rezervoar in nato še vizualno preveriti količino usedline. Mehkejših delov usedlin se lahko znebite s pomočjo krpe oziroma z nežnim curkom vode. Trše obloge je treba odstranjevati nekoliko previdneje – na primer z lesenim predmetom, da ne boste poškodovali sklenine.

V primeru daljše zaustavitve je treba vodo v bojlerju zamenjati – kot preventivo pred razmnoževanjem bakterije Legionele. To je pomembno na primer, ko se vrnete z daljšega dopusta.

Dober nasvet

Pri nakupu električnega grelnika za vodo se vam splača odšteti več denarja. Težave z okvarami takšnih naprav so lahko izjemno velika nevšečnost, ki stanejo nemalo denarja. Posegajte torej po preverjeni in kakovostni napravi priznanega proizvajalca.

Z dobro izbranim bojlerjem si lahko omogočite toplo vodo za vsaj nadaljnjih 20 let.

Kaj pomeni čas ogrevanja pri električnem grelniku vode?

Čas ogrevanja pri električnem grelniku vode je čas, v katerem naprava doseže želeno temperaturo. V veliki meri je čas ogrevanja seveda odvisen od same prostornine oziroma velikosti. 50-litrski bojler na primer za gretje vode potrebuje približno 1,5 ure, 200-litrski pa vsaj 6 ur.

Na kaj je treba biti pozoren pri nameščanju bojlerja?

Pomembno je, da se bojler namesti v izolirni del hiše. Idealno je, če je od mesta uporabe oddaljen največ 2 metra. Če je cev daljša, se voda sproti ohlaja, posledično bi po nepotrebnem plačevali še dodatne stroške. Če takšnega pogoja ne morete uresničiti, je dobro razmisliti o nakupu ločenega bojlerja za bolj oddaljeno lokacijo.

Kaj je mišljeno s porabo in ekonomičnostjo v povezavi z bojlerjem?

Pri nakupu bojlerja se je med drugim treba osredotočiti tudi na energijsko nalepko, ki jo mora po zakonu imeti prav vsak grelnik za vodo. Večina takšnih naprav sodi v kategorijo C, a pri večjih količinah vam lahko energijski razred B prinese občutno večje prihranke.

Določi parametre
V kategoriji trenutno ni izdelkov.